Az Európai Védelmi Ügynökség szerepe a Magyar Honvédség forgószárnyas harcászati kiképzési képességeinek fejlesztésében

Szerzők

  • József Csősz

DOI:

https://doi.org/10.35926/HSZ.2020.2.7

Absztrakt

A tanulmány azt vizsgálja, hogy az Európai Védelmi Ügynökség (EDA1) által kezdeményezett magyar vonatkozású programok milyen hatással voltak és vannak a Magyar Honvédség (MH) forgószárnyas képzéseire. Bemutatja, hogy a nemzetközi szereplők milyen együttműködési folyamat eredményeként jutottak el a mai integrált kiképzési formákig, és ezek milyen eredményekkel járultak hozzá a nemzeti képesség fejlesztéséhez.

A szerző arra hívja fel a figyelmet, hogy a programokban történő részvétel messze nem anyagi ráfordítás kérdése, hanem mindinkább a szakmai tapasztalatok és a rendelkezésre álló képességek megfelelő megosztása és felhasználása. A kor kihívásainak megfelelni képes kiképzési rendszer kialakításához és magas színvonalon tartásához az Ügynökséggel történő még szorosabb együttműködésre van szükség, ehhez a szerző javaslatokat is megfogalmaz.

Információk a szerzőről

József Csősz

Csősz József ezredes, kiképzési főnök (MHP Kiképzési Csoportfőnökség Szakkiképzési és Kiképzésellenőrzési Főnökség)

##submission.downloads##

Megjelent

2020-03-12

Hogyan kell idézni

Csősz, J. (2020). Az Európai Védelmi Ügynökség szerepe a Magyar Honvédség forgószárnyas harcászati kiképzési képességeinek fejlesztésében. Honvédségi Szemle – Hungarian Defence Review, 148(2), 58–73. https://doi.org/10.35926/HSZ.2020.2.7

Folyóirat szám

Rovat

Haderőszervezés, -fejlesztés